
Wino bejelentette új szólóalbumát, ami 'Forever Gone' címmel lát napvilágot, 2020 elején.
A zenész a következőket nyilatkozta: "Helló, barátaim, rajongóim, doom-őrültek! Izgatottan közlöm a rock & roll-világgal, hogy lemezszerződést kötöttem a Ripple kiadóval, ahol megjelenhet végre következő akusztikus szólólemezem, a 'Forever Gone'. Nem is találhattam volna jobb partnert a Ripple-nél! Hálás köszönet mindenkinek, aki hisz bennem!". Wino új szólóalbuma a Ripple Music kiadó "Blood And Strings" sorozatának keretében fog megjelenni. A "Blood And Strings" sorozatban akusztikus hangszerelésű metal-albumok kerülnek forgalomba. Bővebb infók az új Wino lemezről hamarosan... Scott “Wino” Weinrich a doom metal műfaj egyik legikonikusabb alakja. A '70-es évek végén ő alapította a legendássá vált Saint Vitus és The Obsessed zenekarokat, valamint az ő nevéhez fűződik a Spirit Caravan, a The Hidden Hand és a Shrinebuilder együttes is. Wino nem véletlenül érdemelte ki a "doom keresztapja" elnevezést. Legismertebb bandája, a Saint Vitus egyike a Black Sabbath-on felnőtt doom nemzedék első képviselőinek. Az 1979-ben alakult gárda (Armando Acosta, Mark Adams, Dave Chandler és Scott Reagers) a Trouble zenekarral közösen fejlesztette tökélyre a doom metalt. A Sabbath súlyos, sötét riffjeit házasították össze a Black Flag-szerű aggresszív punk/HC-vel. A legendás csapat legutóbbi, Wino-val rögzített albuma, a 'Lillie: F-65' 2012-ben jelent meg, a Season Of Mist jóvoltából. A banda jelenlegi énekese Scott Reagers (ex-Tyrant).
Vissza a hírekhez
Az Ön kosara jelenleg üres.
