Akadálymentes verzió
Rock-Ness Hanglemezbolt Kezdőlapnak Rock-Ness Hanglemezbolt Kedvencek közé Rock-Ness Hanglemezbolt Oldal ajánlása Rock-Ness Hanglemezbolt Oldaltérkép Rock-Ness Hanglemezbolt
Rock-Ness Hanglemezbolt
HU
ENG

Hírek

Videoklipeket forgatott az ex-Megadeth, Shadows Fall és Scar The Martyr tagok alkotta ACT OF DEFIANCE


2015-06-04

[FRISSÍTVE] Ahogy arról beszámoltunk, a Megadeth-ből kivált dobos, Shawn Drover és gitáros, Chris Broderick a Scar The Martyr egykori énekesével, Henry Derek Bonner-rel közösen alapított bandát... Itt a friss riport!


Shawn Drover dobos november 25-én jelentette be kiválását a Megadeth-ből; rá néhány órával Chris Broderick gitáros is távozott a csapatból. Kettejük közös munkájának gyümölcse lett az Act Of Defiance együttes, ami februárban szerződést kötött a Metal Blade Records-szal.

A Broderick-Drover projekt énekese Henry Derek Bonner, aki annak a Scar The Martyr zenekarnak volt a frontembere, amit az egykori Slipknot dobos, Joey Jordison alapított, a Strapping Young Lad-ből ismert Jed Simon-nal, az In This Moment basszusgitárosával (Kyle Konkiel), valamint a Darkest Hour gitárosával (Kris Norris) közösen.

Mint később kiderült, az all-star banda basszusgitárosa a feloszlott Shadows Fall-ból ismert Matt Bachand, aki korábban szerepelt az Exhumed és a Hatebreed turné-felállásában; legutóbb pedig a Killswitch Engage tagjainak Times Of Grace projektjével turnézott.

Az Act Of Defiance négy tagja jelenleg első nagylemezét rögzíti; mégpedig a világhírű producer, Chris "Zeuss" Harris (Rob Zombie, Hatebreed, Shadows Fall) közreműködésében. Immáron elérhető a csapat zenéjének első ízelítője, egy 'Throwback' című szám demó-változata formájában (a lenti lejátszón).

"Nagyon izgatott vagyok, hogy végre bemutathatjuk a világnak az Act Of Defiance-t" - közölte nemrégiben Broderick. "Shawn február első hetében fejezte be a dob-témák rögzítését. Ezek egyszerűen zseniálisan szólnak. Jómagam a napokban láttam neki a ritmus- és szólógitár-részeknek, valamint a Henry-vel közös jammelésnek. Matt ugyanakkor saját stúdiójában rögzíti a basszus-témákat. A végső keverést pedig szintén a hatalmas Zeuss végzi.
Örömmel jelentem be azt is, hogy leszerződtünk a Metal Blade Records-hoz. Ennél jobb kiadót nem is találhattunk volna, mivel az alkalmazottak (és a tulajdonos) itt értik meg a leginkább, miről is szól a METAL! Emellett az is tény, hogy mindeddig rendkívüli hűséget mutattak az általuk leigazolt bandák iránt.
Ha a zenénkről kérdeztek, azt kell mondanom, hogy a thrash és a modern metal gyilkos keverékét állítottuk elő. Kicsit pontosabban a klasszikus zenétől kezdve, egészen a thrash metalig, mindent felvonultatunk. Nagyon büszke vagyok ezekre a dalokra, és remélem, nektek is tetszeni fog a lemez
".

"Ez az új banda, az Act Of Defiance, és a Metal Blade-es szerződés... egyszerűen nem is kívánhatnék ennél jobbat!  Az egész zenei karrierem a Metal Blade égisze alatt, Brian Slagel elnök munkatársaként kezdtem; ezáltal igazi hazatérés most nekem e banda. A legizgalmasabb azonban mégis az, hogy Chris Broderick, Henry Derek, Matt Bachland és én egy 100%-os, kompromisszumok nélküli HEAVY METAL albumot állítottunk elő!" - tette hozzá Drover.

A legfrissebb híreket (április 3.) ismét Drover közölte: "Az új Act Of Defiance lemez dob-, ritmus- és basszusgitár-témáit sikeresen felvettük. De a gitárszólók is hamarosan elkészülnek; és Henry is 70%-ban befejezte a vokálok rögzítését. A srácoknak még van egy pár hetük, míg kezdetét nem veszi a végleges keverés, amit Chris 'Zeuss' Harris fog végezni, és amit személy szerint én nagyon várok. Nincs már olyan messze a végső cél; nemsokára hallhatjátok Ti is, min dolgozunk immáron hónapok óta.
Sokan kérdezik tőlem: 'Hogy szól az új anyag?'. Én viszont nem igazán szeretem besorolni ezt a zenét egy kis 'heavy metal al-műfaj' kategóriába; ezért nem is fogom. Ahogy azt az elejétől kezdve mondom: itt 100% heavy metalról van szó, amit kizárólag zenei célokból csinálunk. Azt a zenét játszuk, amit szeretünk; és reméljük, ez másoknak is tetszeni fog. Véleményem szerint így lesz... Thrash, progresszív és tradícionális elemek, valamint dinamika: leginkább ezekkel jellemezhető zenénk, de még ennél is több jelzőt lehetne ráhúzni, ha akarnánk.
A lemez borítót Travis Smith-szel
[Opeth, Nevermore, Overkill, Sanctuary] dolgozzuk ki, egy igazán csavaros, bizarr és zseniális koncepció révén. Szóval a dolognak ez a része is nagyon izgalmas lesz. Alig várom már, hogy láthassam a kész művet!".

[*** FRISSÍTÉS *** (Április 10.)] Az Act Of Defiance április 13-án, hétfőn lát neki első lemeze hanganyagának keveréséhez, amit a világhírű producer, Zeuss (Rob Zombie, Hatebreed, Shadows Fall) társaságában végeznek. "Egyre inkább a helyére kerül a zenei puzzle minden darabja! Nagyon várjuk, hogy végre elkészüljük, és bemutathassuk Nektek az albumot!!" - közölte a banda.

[*** FRISSÍTÉS *** (Április 19.)] Drover aktuális közleménye így szól: "Miközben ezeket a sorokat írom, éppen véget érnek az új Act Of Defiance (vagy AOD) lemez előzetes stúdió-munkái, és ezzel együtt elindul a keverési folyamat, a dicsőséges Chris "Zeuss" Harris gondozásában. Azok, akik ismerik az ő munkáját - többek közt a Sanctuary, a Suffocation, a Shadows Fall, Rob Zombie, stb. lemezeiről -, tudják, hogy Zeuss csodálatos dolgokat képes művelni - ezért is választottuk őt! Ugyanakkor nagyon közel állunk ahhoz is, hogy kiválasszuk a megfelelő, végleges lemezborító-tervet. Ehhez Travis Smith segít hozzá bennünket. Az ő munkáját ugye az Opeth, a Nevermore, a Death, stb. albumainak illusztrációjáról ismerhetjük fel; tehát egy rendkívüli kézügyességgel megáldott művészről van szó, aki az AOD-nak is zseniális terveket mutatott be. Nagyon szépen haladnak tehát a dolgok; minden a terv szerint zajlik. Nemsokára újabb hírekkel jövünk, de addig is, ÉLJEN A METAL!".

[*** FRISSÍTÉS *** (Április 30.)] "A mai napon, délután 5 órakor teljes egészében le lett keverve az Act Of Defiance albuma! A rengeteg kemény munka után végre meghallgathattuk a végleges anyagot; és azt kell, hogy mondjuk, ennél jobb Heavy Metal zenére nem is lennénk képesek. Szavakkal elmondhatatlan, milyen boldogok vagyunk! Óriási köszönet a hatalams Chris 'Zeuss' Harris-nek, amiért ilyen csodálatos munkát végzett, és amiért általa ilyen simán zajlott minden!
Ugyanakkor befejeztük a munkát a lemez borítóján is - pontosabban egy kiváló művész, Travis Smith végezte ezt. Ez pedig ugye azzal jár, hogy a lemez címét is ki kellett találnunk. Szóval a mai nap rendkívül mozgalmas volt, de most már csak arra várunk, hogy végre elküldhessük a komplett anyagot a Metal Blade kiadónak.
Hamarosan elárulunk mindent részletet!
".

[*** FRISSÍTÉS *** (Május 10.)] "Ez a hét alajában véve a véglegesítésről szólt (lemezborító, szövegkönyv, illusztrációk, köszönet-lista, stb., stb.). Próbáltuk ezeket a feladatokat minél hamarabb elvégezni, hogy a Metal Blade Records-nak fel tudjuk mutatni az anyagot. Sosem éreztem még ennyire komplettnek egyetlen munkámat sem, az Eidolon-idők óta (ez volt a régi bandám, ami szintén a Metal Blade-dal kötött szerződést a '90-es évek végén... szóval vicces, ahogy bezárult a kör, nemde??!!). Mi magunk is nagyon jól éreztük magunkat a munkálatok során, de majd igazán csak akkor nyugodhatunk meg, amikor már 100%-osan készen áll minden. Utána már bátrabban koncentrálhatunk egyéb izgalmas dolgokra. Ezekről egyelőre nem beszélhetek, de természetesen időben értesítünk majd Titeket mindenről".

[*** FRISSÍTÉS *** (Június 4.)] "Épp most tértünk vissza egy rendkívül produktív los angelesi kiruccansából. Az Act Of Defiance két videoklipet is leforgatott, valamint néhány nagyszabású fotózáson is átesett. Emellett találkozunk a koncertszervezőnkkel, és a Metal Blade stábjának tagjaival. Az elmúlt 48 órában tehát megállás nélkül folyt a kreatív munka. Hamarosan egy súlyos bejelentéssel térünk vissza; ennek keretében tesszük közzé új videoklipjeink megjelenési dátumát. Addig is MARADJATOK METAL-ARCOK!!”.

További infók az Act Of Defiance első lemezéről és videoklipjeiről hamarosan...

Drover egy december végi közleményben írta a következőket: "Most már nem titok, hogy Chris Broderick és én komolyan nekiláttunk első lemezünk dalszerzői munkáinak. Az énekesünk valóban Henry Bonner, aki mellesleg már hat demó-számot felénekelt az új anyagra. Amire számítani kell: 100% heavy metal. Néhány dal nagyon agresszív és gyors; néhány nóta viszont inkább "elfogadhatóbb" egy átlagos heavy metal rajongó számára. Nem szeretek különböző címkével ellátni semmit; pláne hogy vagy 100-féle alfaja van a metal zenének... Számomra az Accept a színtiszta heavy metal - de ugyanígy a King Diamond és a Gojira is. Azt mondjátok, hogy ezek teljesen más stílusú bandák? Igen, de mind metal. Chris, Henry és én nagy rajongója vagyunk mindenféle kemény muzsikának; márpedig ez jó dolog, mivel így biztos, hogy nem szabjuk meg a közös zenének paramétereit. Nagy művészi szabadságról van tehát itt szó. Egyébként még nagyon sok fasza dolog van a tarsolyunkban, de egyelőre csak ennyit árulhatunk el... Keményen dolgozunk, és megpróbáljuk a tőlünk telhető legjobbat adni nektek!".


Videoklipeket forgatott az ex-Megadeth, Shadows Fall és Scar The Martyr tagok alkotta ACT OF DEFIANCE
Vissza a hírekhez

Az Ön kosara jelenleg üres.

Ajánlás