
A 'Power Under Control' album három új tag debütál: az egyik az Avenged Sevenfold ex-dobosa, Arin Ilejay; a másik pedig J.R. Bareis (Love And Death). Az Islander énekes frontembere, Mikey Carvajal a 2014-es Rockstar Energy Drink Mayhem fesztivál-körúton ismerte meg a két zenészt; lévén mind az Avenged Sevenfold, mind a Korn részt vett a turnén (Bareis akkoriban a Korn gitárosa, Brian “Head” Welch mellett dolgozott, mint gitár-technikus). Carvajal később új basszusgitárost is talált bandájába; méghozzá Zeke Vasquez (ex-ForeverAtLast) személyében.
Az Islander első, 'Violence & Destruction' című nagylemezét a Victory Records adta ki 2013-ban. Ennek folytatása készült el néhány hete, 'Power Under Control' címen. Az új lemez egy koncept-album, amiről Carvajal így nyilatkozott: "A dalok önmagukban is megállják a helyüket, leginkább olyan módon ajánlatos hallgatni, őket, mintha egy könyvet olvasnál. Tehát attól, hogy átugrasz egy fejezetet, még éppen lehet izgalmas a történet, de rengeteg jelentés és részlet értelmét veszti. Szóval ha szeretnétek megismerni minden dal üzenetét, akkor az egész lemezt végig kell hallgatni".
Mindennek ellenére a banda néhány napja bemutatta vadonatúj, 'Darkness' című single-dalát, amiről Carvajal a következőket mondta: "A ’Darkness' az első szám a lemezen; így egyértelműen ez határozza meg az egész mű hangulatát, és ebben ismerhetjük meg a főszereplőt. Azt az életérzést meséli el ez a nóta, amikor pillanatnyilag remekül érezzük magunkat, és minden-mindegy alapon élünk bele a nagyvilágba, de arra nem gondolunk, ami ezután jöhet. A történet fő karaktere épp ebben a helyzetben van - vár rá a nagy Sötétség".
Később megjelent a második single-dal, a 'Bad Guy' hivatalos videoklipje is.
"A 'Bad Guy' ’dal az igazság kimondásáról szól; arról, hogy még abban az esetben is ki kell azt mondanunk, ha az adott illető nem éppen ezt akarja hallani. Egyszóval a 'Bad Guy' egyfajta reakció a 'Darkness' dalra".
A banda 2016 februárjában vette fel az új lemezt, a legendás Cameron Webb (Motörhead, Megadeth, stb.) producer közreműködésében. A 'Think It Over' című számban egy neves vendég is feltűnik, a Bad Brains frontembere, HR személyében.
Íme a 'Power Under Control' borítója és tracklistája:

01. Darkness
02. Bad Guy
03. Green Slime Man
04. Better Day
05. All We Need
06. Devil Red
07. A Boat Going By
08. Beelzebub
09. Think It Over (feat. HR)
10. Last Forever
11. Casket
12. Wait For It
A lemezt meg lehet rendelni, a Victory Records online boltjában. Az alábbi lejátszón teljes egészében végighallgatható az anyag:
Vissza a hírekhez
Az Ön kosara jelenleg üres.
