
A Nightmarer eredeti felállását a Gigan ex-énekese, John Collett; a War From A Harlots Mouth ex-gitárosa, Simon Hawemann és a The Ocean dobosa, Paul Seidel alkotja.
A banda most, két évvel 'Cacophony of Terror' című debütáló albuma megjelenését követően mutatott be egy vadonatúj single-dalt, ami a 'II: Metastasis (Primordial Grit)' címet kapta. A Nightmarer-nek ez az első felvétele azóta, hogy négytagúvá bővült a csapat; 2019 nyarán ugyanis belépett a bandába Keith Merrow (Conquering Dystopia, Alluvial) gitáros is. Az új számot Merrow saját stúdiójában írták meg és vették fel, mindössze egyetlen nap alatt.
A Nightmarer 2020 második felében várhatóan kiadja második stúdiólemezét, amin a hírek szerint helyet fog kapni a 'II: Metastasis (Primordial Grit)' című új dal újrarögzített változata is. Erről bővebb infók hamarosan...
A Nightmarer debütáló albuma 'Cacophony of Terror' címmel jelent meg, 2018. március 23-án, a Season Of Mist jóvoltából. A nemzetközi felállású trió "az egyes tagok legextrémebb zenei tapasztalatainak pokoli dimenziókba emelt elegyét" játssza. A Nightmarer "H.P. Lovecraft horror-szótárát felhasználván valósította meg rémálomszerű zenei vízióját". A banda már korábban lesöpörte az extrém metal underground-színterét a 2016-os ‘Chasm’ EP-vel, de most egy újabb "dühös, lesújtó hangzású, pusztító keménységű, zord és disszonáns hangzású monstrummal" térnek vissza a szcénára.
A tracklista:
01. The Descent
02. Stahlwald
03. Skinner
04. Bleach
05. Cave Digger
06. Fetisch
07. Tidal Waves of Terror
08. Ceremony of Control
09. Death
10. Swansong
Íme a 'Skinner' című szám premiere, aminek kapcsán a banda a következőket nyilatkozta: "Debütáló dalunk, a ‘Skinner’ az első nóta, amit megírtunk erre az albumra; egyben a legátfogóbb betekintés abba az űrbe, ami a ‘Cacophony of Terror’-t jellemzi. A lemez a paranoia és az önpusztítás meséit meséli el, azzal a célla, hogy bebizonyítja, nincs fény az alagút végén. A ‘Skinner’ a reménytelenség új himnusza; de még mindig csak az előzetese a közelgő, még borzasztóbb végzetnek...”.
Később megjelent a 'Fetisch' című szám is. "A 'Fetisch' még mélyebbre ásunk a kísérteties, megvadított elmék megnyugvásra tömkelegében. A dal főszereplője igyekszik megmenekülni az őt felemésztő rémálom elől; de minden próbálkozása hiába... A 'Fetisch' a "nincs kiút" szindróma realizációja". Ezután bemutatták a 'Death' és a 'Swansong' című számokat is (egyben). "A 'Death' című tétel a ‘Cacophony of Terror‘ elkerülhetetlen végének a kezdete. Ez az utolsó stádiuma annak a csatának, aminek semmiképpen sincs pozitív végkimenetele. Inspirációmat ehhez a számhoz egy személy élmény révén szereztem: tanúja voltam eg hozzám közel álló személy halálának... A 'Death' riffjei és hangzása tehát egy haldokló emberi lény nehéz levegővételeit, gyötrelmes nyögéseit és szenvedését adják vissza - ezek ugyanis azok a hangok, amik örökre beleégtek a memóriámba. Ez a súlyos élmény szülte meg kissé morbid módon ezt a dalt. Ahogy pedig a 'Death' véget ér, átalakul a szerzemény egy "hattyúdallá" ('Swansong'), ami semmi másról nem szól, csak a megnyugvásról... amikor már nem kell többé harcolnod. Az egyik dal tehát nem létezhet a másik nélkül; ezért eggyégyúrva mutatjuk be nektek őket". Bővebb infók a bandáról: www.nightmarer.com
Vissza a hírekhez
Az Ön kosara jelenleg üres.
