
A 2013 telén alakult, izlandi Nyrst zenekar 2016-ban debütált egy két-számos demó-lemezzel. Bemutatkozó, hivatalos nagylemezükre négy évet kellett várniuk az underground black metal műfaj rajongóinak.
A Nyrst első nagylemeze, az 'Orsök' 2020. április 24-én szabadul a világra, a Dark Essence Records jóvoltából. Az 'Orsök' egy "atmoszférikus, misztikus, nyers, fagyos és zord hangvételű, izlandi black metal album", aminek borítója és dallistája így néz ki: Az album első ízelítője, a címadó dal hivatalos videoklipje lentebb megtekinthető. Habár a Puskás Dániel (Valhallartworks) által rendezett kisfilmben a banda énekese, Snæbjörn a főszereplő, a videó középpontjában Izland elhagyatott tájai állnak. "A Nyrst büszkén mutatja be az 'Orsök' dal videoklipjét. Ez az első single, ami soron következő, azonos című albumunkról napvilágot lát" - közölte a banda. "Mondhatni specifikus elképzeléseink voltak atekintetben, hogyan is kellene leképeznünk szülőhazánk érdes pusztaságát, ami egyébként az album elsőszámú inspirációja volt. Van valami igazán különleges ezekben az elhagyatott hegységekben, amely reménytelenséget, de ugyanakkor mérhetetlen nyugalmat áraszt. Ez az a tökéletes szimbiotikus kapcsolat, ami zenénk atmoszféráját és hangzását is meghatározza". Bővebb infók, hírek a Nyrst zenekarról: www.facebook.com/Nyrst
Az Ön kosara jelenleg üres.
