
Az Alkymist zenekar új albumával "belép a pokol és a menny közötti ürességbe". Egy másfél évvel nagysikerű debüt-albumuk megjelenése után "egy újabb sötét, brutális és pusztító, de ugyanakkor grandiózus és gyönyörűséges kaland vár a hallgatókra". A 2016 óta létező Alkymist ezúttal is sajátos, sludge-elemekkel tarkított, progresszív doom metal zenével operál. A 'Sanctuary' album hat dala 43 percben foglalja össze a banda "eklektikus vízióit".
A banda Lasse Ballade (Orm, Slægt, stb.) producerrel közösen alkotta meg az új albumot, melynek borítóját Anders Kidmose készítette. A 'Sanctuary' "magán viseli a doom metal műfaj jellegzetes karakterisztikáját; emellett pedig a '70-es évek prog-rock zenéjének kalandozó lelkületét és persze a zenekar egyedülálló sajátosságait". Az album 2020. május elsején jelenik meg, az Indisciplinarian kiadó jóvoltából, LP-n, CD-n, kazettán és digitális változatban. Az előrendeléseket itt lehet leadni. A tracklista: Elsőként a 'Draugr' című számot osztotta meg a banda, így kommentálván a felvételt: "Ezzel a dallal az Alkymist egy olyan világba repíti el a hallgatót, ahol az idő megállt, a tudat pedig elveszett. A lélek a visszatérésért zokog, de a bűntudat már régen átvette a helyét. Draugr egy ősi északi szellem, aki vigyáz az emberi lélekre, de egyúttal meggyötri azt, aki elrontotta a saját bensőjét. Draugr sosem pihen - örökösen a felszabadításról álmodozik...". Újonnan megjelent a 'The Dead' című szám is, amihez Peter Bjørneg énekes a következőket fűzte: "A 'The Dead' című dalt a Hávamál két versszaka inspirálta - ez egy ősi északi magatartás-kódex, amiben jótanácsok olvashatók arra vonatkozóan, hogyan kell kegtartóztatnunk magunkat, és kibékülnünk, békét kötnünk a halállal". Bővebb infók a bandáról és a jövőbeni koncertekről: www.facebook.com/alkymist
01. Oethon
02. The Dead
03. S.O.Y.
04. Draugr
05. Gust Of War
06. Desolated Sky
07. Astral Haze
08. Warkeeper
Az Ön kosara jelenleg üres.
