Normál verzió

Akciós CD-k

Hírlevél

Hírek

4 év után ismét visszatér a színpadra a BATTLELORE együttes

2020-02-15
A finn "fantasy-metal" banda 2016 után most először áll színpadra; méghozzá a John Smith Rock Fesztiválon.

A Tolkien munkássága által inspirált Battlelore együttes - mely 2011-ben jelentette be átmeneti feloszlását, és 2016 októberében tért vissza egy koncert erejéig - a 2020-as évben ismét feltűnt a színtéren. A Tomi Mykkänen és Kaisa Jouhki énekesek vezette banda bejelentette, hogy fellépnek a 2020-as John Smith Rock Fesztiválon, amit a finnországi Laukaa-ban rendeznek meg július 16-án.

A '99-ben alakult Battlelore - hat stúdióalbum, és számos turné után - 2011-ben jelentette be, hogy határozatlan időre visszavonulnak a zenéléstől és turnézástól. A Jyri "Moredhel" Vahvanen gitáros által alapított, 7-tagú szimfónikus metal banda teljes karrierje során a Napalm Records szárnyai alatt dolgozott.

A Battlelore a feloszlás előtt utoljára 2011. október 21-én adott koncertet, a 9. éves belga Metal Female Voices Fesztivál nagyszínpadán. Nem véletlen tehát, hogy öt évvel később az újjáalakulás is ugyanitt történt meg: 2016. október 22-én, szombaton került megrendezésre a reunion-buli, amiről alább látható néhány rajongói felvétel:

Már egyébként már a 2016-os koncertet megelőzően nekilátott visszatérő albuma megírásának a banda; ez pedig azt jelenti, hogy 2020-ban talán megjelenhet a 2011-es 'Doombound' folytatása.


4 év után ismét visszatér a színpadra a BATTLELORE együttes
Vissza a hírekhez

A projekt az Európai Unió támogatásával és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.