Akciós CD-k

Fórum
Hírlevél
Hírek
IRON LAMB - új videoklippel jelentkezett a svéd punk-metal banda
Az Iron Lamb 2009-ben állt össze, a Repugnant, a General Surgery, a Dismember és a Bombstrike hamvaiból. A jelenlegi felállást Daniel Bragman énekes, Johan Wallin és Jens Bäckelin gitárosok, Daniel Ekeroth basszer és Thomas Daun dobos alkotja. Stílusuk elsősorban a '70-es évekbeli Motörhead-re hajaz - ezt maguk a tagok sem tagadják: legnagyobb példaképüknek a néhai Lemmy-t és Fast Eddie Clarke-ot tartják.
A banda legutóbbi albuma a The Sign Records jóvoltából jelent meg 2018 végén, 'Blue Haze' címmel. A csapat harmadik stúdiólemezével az eddigieknél is magasabbra emelte a lécet, mind zeneiség, mind hangzás, mind dalszerői módszerek tekintetében. A tagok humorérzékével gazdagon átitatott album egy új fejezetet fémjelez a zenekar számára, azonban mégsem próbálják meg átírni a történelmet. Annál inkább: a 'Blue Haze' valami újnak a kezdete.
Annak ellenére, hogy a 'Blue Haze' alapvetően egy punkos / rock 'n' rollos lemez, hangulatát tekintve mégis sötét és apokaliptikus. Az olyan számok, mint például az 'Iron And The Lamb' vagy az 'Into The Night' minden eddiginél epikusabb hangzású bandát prezentál, míg a 'The Hunt' és a 'Bound By Gravity' elszabadítja a nyers rock-energiát. Az 'Apocalypse Express' című nyitó-dal azonban minden bizonnyal a legjobb bizonyíték arra, milyen mesterien képes e két világ tökéletes egyensúlyú ötvözésére az Iron Lamb. A lemezt itt lehet megrendelni többek közt bakeliten és CD-n. Íme a borító és a dallista: 01. Apocalypse Express Lentebb megtekinthető az 'Apocalypse Express' és az 'Into The Night' hivatalos klipje, valamint a 2020 februárjában megjelent 'Erase/Rewind' kisfilmje:
02. Bound by Gravity
03. Into the Night
04. The Hunt
05. Erase/Rewind
06. (Fallin’ Like) Dominoes
07. The Iron and the Lamb
08. Dead Beat
Vissza a hírekhez
Keresés
Belépés
Akciós DVD-k


