Akciós CD-k

Fórum
Hírlevél
Hírek
Itt a finn DEATHING zenekar új dala és videoklipje, a 'Dead World Alive'!
A Deathing zenekar 2014 tavaszán jött létre, a Ruindom zenekar hamvaiból, miután az egykori basszer, Marko Mäkinen "előásta elektromos gitárját és elkezdte riff-ötletekkel bombázni Mikko Kivimäki dobost". Mikko rögtön ráakadt a csalira; később Rami Vartiainen és Mika Lehtinen is becsatlakozott a buliba, mint a banda leendő basszusgitárosa és másod-gitárosa.
2019-ben jött el az ideje annak, hogy "ténylegesen felcsapjanak a lángok", miután megkezdődtek a banda debütáló EP-jének stúdiós munkálatai. Lehtinen addigra kivált a bandából - helyét egy jóbarátja, a héthúros gitárral dolgozó Aleksi Tossavainen vette át. Így lett komplett és szilárd a Deathing felállása.
"Még véletlenül sem azzal a szándékkal vágtunk a dologba, hogy újra feltaláljuk a death metal kerekét, és nem is az volt a célunk, hogy bárki igényét is kielégítsük. Egyszerűen csak a saját sztenderdjeinknek megfelelő zenét játszunk, mivel mi így szeretjük a death metalt, és érzésünk szerint a hozzánk hasonló gondolkodású emberek úgyszintén. Hatásaink nagy része ettől függetlenül a '80-as és a '90-es évekből eredeztethető, de ugyanakkor leginkább mobilak szeretünk lenni, és nem akarunk megragadni egyetlen helyen, egy bizonyos évtizedben" - közölte a Deathing. A banda bemutatkozó, 'All Hail the Decay' című mini-albuma 2002. május 22-én látott napvilágot, az Inverse Records jóvoltából, az alább látható borítóval és dallistával: 01. Kings of Terror Elsőként a 'Kings Of Terror' című szám szöveges videóját mutatták be: Újonnan pedig megjelent a 'Crash & Burn' című szám hivatalos kisfilmje, majd a 'Dead World Alive' lyric-videója is: A Deathing hivatalos Facebook-oldala itt érhető el.
02. Crash & Burn
03. Dead World Alive
04. Sickness
05. Blinded By Fear (At The Gates feldolgozás)
Vissza a hírekhez
Keresés
Belépés
Akciós DVD-k



